170 Öğrenci Evine Gıda Kolisi Dağıtıldı

21/04/2020 | Yorumlar : 0

İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği koronavirüs salgını sürecinde de uluslararası öğrencileri yalnız bırakmadı. Hayırseverlerin bağışları ve sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle temin edilen gıda kolileri Konya’da 170 öğrenci evine ulaştırıldı.

 

 

119 ülkeden 4500 uluslararası öğrencinin bulunduğu Konya’da faaliyet gösteren İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği, çalışmalarına devam ediyor. Uluslararası öğrencilere yönelik eğitim, kültür ve sosyal faaliyetler başta olmak üzere pek çok etkinlik düzenleyen Dernek, ülkelerinden uzakta eğitim gören öğrencilere gıda, barınma ve burs olanakları da sunuyor. Derneğin yaptığı son çalışmalardan biri, salgın nedeniyle evde kal çağrısına uyan üniversitelilerin kaldığı 170 öğrenci evine gıda kolisi temin ve dağıtımı oldu.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Murat Arslan, destek veren bağışçılara ve Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür etti.

 

 

ARSLAN’DAN DESTEK VEREN STK’LARA TEŞEKKÜR

Öğrencilere ulaştırdıkları 170 kolinin temin edilmesinde bireysel bağışçıların yanı sıra Konya’daki sivil toplum kuruluşlarının da büyük desteği olduğunu belirten Arslan, “İHH Konya Şubesi, Kızılay Konya Şubesi, Enderun Eğitim Vakfı, Kızılay Meram Şubesi, Kızılay Karatay Şubesi her zaman öğrencilerimizin imdadına koşuyor diyerek, “Bu sivil toplum kuruluşlarımızın değerli bağışçı, yönetici ve çalışanlarına da derneğimiz ve öğrencilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

 

VEREN EL İLE ALAN EL ARASINDA KÖPRÜ

Sadece Koronavirüs sürecinde değil her zaman öğrencilere gıda kolisi başta olmak üzere yardımda bulunduklarını belirten Arslan, “Şehrimizde misafir ettiğimiz uluslararası öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Bu süreçte evlerine, ülkelerine dönemeyen öğrencilerimizi ziyaret ederek hazırladığımız gıda kolilerini teslim ettik. Misafir öğrencilerimize misafirperverliğini gösteren Konyalı hemşerilerimizin, bağışçılarımızın destekleriyle öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Biz veren el ile alan el arasında köprü vazifesi üstleniyoruz. Öğrencilerimize desteklerini esirgemeyen değerli bağışçılarımıza teşekkür ederim.” İfadesini kullandı.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AYNİ VE NAKDİ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR

Öğrencilerin zaman zaman farklı ihtiyaçlarının olduğunu belirten Başkan Arslan, Uluslararası öğrencilerimiz ailelerinden ülkelerinden binlerce kilometre uzakta okuyorlar. Bir sıkıntıları, bir ihtiyaçları olduğunda gidecekleri bir akrabaları, yakınları olmadığı için Derneğimize geliyorlar. Bu noktada biz de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bağışçılarımızın destekleri ile öğrencilerimize yardımcı oluyoruz. Okulların örgün eğitime ara vermesiyle okullarında yemek yiyen ve çalışan öğrenciler maddi anlamda sıkıntı çektiler. Bizler de Mart ve Nisan ayı içerisinde hayırseverlerimizin maddi ve ayni yardımlarını uluslararası öğrencilerimize ulaştırdık. Bu gönül kervanına katkı sağlayarak dahil olmak isteyen vatandaşlarımız derneğimiz ile telefon numarasından ve sosyal medya hesaplarından irtibata geçerek bağışta bulunabilirler. " çağrısını dile getirdi.

 

İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği Hesap ve İletişim Bilgileri

Tel: 0332 351 64 72

TR IBAN: TR56 0001 2009 5100 0016 0002 88 - Halk Bankası Konya Şubesi

 


Yeni Yorum Ekle

Düşünceleriniz bizim için çok değerli...

Hizmetlerimizle ilgili önerilerinizi ve sorunlarınızı bize bildirebilirsiniz...

Top